KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16108408
*
nr 1610 8408
August Malmström
(1829-1901), Sverige
Oljemålning, August Malmström (1829-1901), Kustmotiv. Signerad. Olja på duk, 22x14 cm, yttermått inklusive ram: 29x21 cm
August Malmström, svensk målare född 1829, död 1901.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2024
kl 20:44:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/3 15:53:01
1
2.400 kr
1/4 20:39:00
2
2.200 kr
1/4 20:39:00
1
2.400 kr (Budbetjänt)
1/4 20:39:57
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
August Malmström
August Malmström, svensk målare född 1829, död 1901.
Läs mer om August Malmström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: august malmström kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
9253 Oljemålning
Anders Adelgren (f. 1953), Sverige. Signerad, abst..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:44
-
8111 Oljemålning
Arne Aspelin (1911-1990), Sverige. Hus. Signerad. ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:45
-
1009 Oljemålning
Artur Bianchini (1869-1955), Sverige. Skärgårdstal..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
30 sept kl 20:50
-
9096 Oljemålning
Axel Nipstad (1901-1953), Sverige. Signerad, fjäll..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:38
-
8328 Oljemålning
Axel Wallert (1890-1962), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:07
-
8137 Oljemålning
Bo von Schwerin (1881-1940), Sverige. Signerad, ku..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:42
*
August Malmström
August Malmström, svensk målare född 1829, död 1901.
Läs om budbetjänten
Läs mer om August Malmström
nr 1610 8408
August Malmström
(1829-1901), Sverige
Oljemålning, August Malmström (1829-1901), Kustmotiv. Signerad. Olja på duk, 22x14 cm, yttermått inklusive ram: 29x21 cm
August Malmström, svensk målare född 1829, död 1901.
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/3 15:53:01 | 1 | 2.400 kr |
1/4 20:39:00 | 2 | 2.200 kr |
1/4 20:39:00 | 1 | 2.400 kr (Budbetjänt) |
1/4 20:39:57 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
August Malmström
August Malmström, svensk mÃ¥lare född 1829, död 1901.Läs mer om August Malmström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: august malmström kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
9253 Oljemålning
Anders Adelgren (f. 1953), Sverige. Signerad, abst..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:44 -
8111 Oljemålning
Arne Aspelin (1911-1990), Sverige. Hus. Signerad. ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:45 -
1009 Oljemålning
Artur Bianchini (1869-1955), Sverige. Skärgårdstal..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
30 sept kl 20:50
-
9096 Oljemålning
Axel Nipstad (1901-1953), Sverige. Signerad, fjäll..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:38 -
8328 Oljemålning
Axel Wallert (1890-1962), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:07 -
8137 Oljemålning
Bo von Schwerin (1881-1940), Sverige. Signerad, ku..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:42